Muzeum Geologiczne Akademii Górniczo-Hutniczej

 

Dziś pierwszoklasiści odwiedzili Muzeum Geologiczne Akademii Górniczo-Hutniczej. Oglądaliśmy różnorodne skały, minerały i skamieniałości, które stanowią przykłady związków chemicznych naturalnie występujących w przyrodzie. Duże zainteresowanie wzbudził również szkielet dinozaura. Podczas zwiedzania poznaliśmy zawód geologa, zakres jego obowiązków oraz narzędzia wykorzystywane w pracy terenowej i badawczej. Wycieczka była ciekawą lekcją geografii, biologii i chemii, pozwalającą lepiej zrozumieć procesy zachodzące na Ziemi.