Klub filmowy na Grochowej
 
 
We wtorek, 30 stycznia, po raz kolejny oglądaliśmy film w naszym szkolnym Klubie Filmowym. Tym razem nosił on tytuł "Niepokonani" i był oparty na faktach. Opowiadał o grupie osób (w tym Polaków), którzy postanowili w 1941 roku uciec z obozu pracy (z łagru) na Syberii. Przeszli pieszo 6000 km i dotarli aż do Indii. Szli przez pustynię Gobi w Mongolii i Chinach oraz przez góry Himalaje. Walczyli o życie mimo morderczych mrozów, upałów, głodu, pragnienia i chorób. Bardzo ważne podczas drogi było braterstwo i dobroć w stosunku do innych osób. Film pokazał nam, że człowiek może pokonać wszystkie trudności, jeśli bardzo chce osiągnąć wybrany cel.
Nie byłoby naszego klubu bez pysznych łakoci, które umilały nam oglądanie filmu. Po feriach znów zbierzemy się w naszej sali kinowej, aby wspólnie spędzić czas na oglądaniu i dyskusjach na ważne życiowe tematy. Przyjdź i ty! Zapraszamy!