Dzień Sportu i Zdrowia na Grochowej

 
 
We wtorek świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Sportu i Zdrowia. Jak co roku mieliśmy możliwość uczestniczyć w wielu zadaniach sprawnościowych, konkursach gastronomicznych promujących zdrowe odżywianie oraz w zabawach kreatywnych. Odbył się turniej piłkarski oraz warsztaty malowania odzieży zarówno farbami jak i naturalnymi roślinnymi barwnikami (bardzo dziękujemy Emilii z 1F, która wspaniale poprowadziała te ciekawe warsztaty).
Ponadto mieliśmy wyjątkową okazję zagrać w szachy z naszym szkolnym Mistrzem - Tymkiem (to było prawdziwe wyzwanie). 
Tego dnia było nie tylko ciekawie, ale i smacznie: zjedliśmy kiełbaskę oraz warzywa przygotowane na grillu, zdrowe batoniki zbożowe, lody oraz mieliśmy możliwość spróbować różnorodnych smoothie, które przygotowały dla nas Karolina z 2Tk, Jola z 1N i Kasia z 1Q. Do przyrządzenia tych pysznych i zdrowych napojów wykorzystały mleko, wodę oraz mnóstwo owoców: truskawki, banany, morele, borówki i pomarańcze. A co najważniejsze - użyły blendera kielichowego zakupionego w ramach tegorocznej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.
Ważnym punktem Dnia Sportu i Zdrowia był marsz wokół zalewu Bagry - wszyscy uczestnicy świetnie się spisali. Na koniec zwycięzcy poszczególnych konkusrów zostali nagrodzeni a wszyscy pozostali uczestnicy wzięli udział w losowaniu, w której każda osoba wygrywała.
Dzisiejszy dzień był fantastyczny! Szkoda, że takie święto jest tylko raz w roku. ;)