Słowenia - mobilność uczniów w programie Erasmus+

 Przez najbliższe 2 tygodnie będziemy się z Wami dzielić relacją z krótkoterminowej mobilności uczniów w programie Erasmus+, na Słowenii, w szkole http://www.zgnl.si/. Na początek dzień pierwszy:"Niedziela, 10 marca 2024: Po przylocie na miejsce cała grupa uczestników wycieczki zaznajomiła się z lokalizacją noclegową oraz gastronomiczną. Po drodze zapoznano Nas z malowniczymi zakątkami Lublany, w której przywitała nas przyjemna atmosfera." Relację przekazał nam Manuel.

 

 

 

"Poniedziałek, 11 marca 2024: Rozpoczęliśmy dzień od oficjalnego powitania w ZGNL, gdzie zostaliśmy serdecznie przyjęci przez Panią Dyrektor placówki i Panią Dyrektor szkoły średniej. Podczas prezentacji szkoły oraz systemu edukacji Słowenii mogliśmy zgłębić wiedzę na temat lokalnego systemu szkolnictwa. Po porannej sesji udaliśmy się na obiad, który wprowadził nas w smaki lokalnej kuchni słoweńskiej. Następnie mieliśmy okazję zwiedzić szkołę oraz internat, co pozwoliło nam lepiej zrozumieć codzienne życie młodzieży słoweńskiej."

 

 

 

Wiemy co się działo we wtorek w Lublanie podczas mobilności w ramach Akredytacji programu Erasmus+, przyznanej naszej Szkole.
"Wtorek, 12 marca 2024: Po porannym śniadaniu udaliśmy się na zajęcia warsztatowe. Po lunchu mieliśmy okazję zgłębić tajniki geografii. Wieczorem udaliśmy się na spacer po Lublanie, gdzie pod okiem naszej przewodniczki odkryliśmy uroki tego malowniczego miasta."

"Środa, 13 marca 2024: Rozpoczęliśmy dzień od kontynuacji zajęć z geografii, które prowadziła pani Irena Zgonc. Po południu mieliśmy możliwość uczestniczenia w warsztatach kreatywności w sklepie ZGNL. Wieczorem udaliśmy się na pieszą wycieczkę po Lublanie, odkrywając kolejne zakątki tego urokliwego miasta."