Udany wyjazd Zawodników UKS BAGRY w Mediolanie

W dniach od 4 do 8.10.2017  drużyna UKS BAGRY, składająca się z uczniów Naszego Ośrodka, brała udział w I Lidze Mistrzów Europy U21 w Mediolanie.

Kraków Bagry był w pierwszej grupie A. W meczach eliminacjach nasza drużyna zagrała bardzo dobrze i pokonała Grecję, Izrael i Włochy. Weszliśmy do ćwierćfinału i zagraliśmy z Anglią. Walka nie była łatwa, ale mecz zakończył się wynikiem 3-3 potem były rzuty karne. Po dramatycznych rzutach karnych pomógł nam bramkarz Damian Kamanczyk i awansowaliśmy do półfinału. W ćwierćfinale i półfinale Filip Gałązka był bohaterem meczu. Spotkaliśmy się z Niemcami wszyscy mówili że oni są faworytami. A rzeczywistość była inna to Bagry były lepsze od Hamburga z wynikiem 3-1 W finale zagrały 2 drużyny najlepsze Bagry i Doncaster. Niestety ten mecz nie był łaskawy dla nas i przegraliśmy wysoko 6-3. Mecz finałowy przeprowadzili sędziowie niesłyszący. Wielkie brawa dla Bagrów za zdobycie 2 miejsca to wielki sukces. Wicekrólem strzelców był nasz zawodnik Filip Gałązka zdobył 11 bramek,  a pierwszym z  blisko 12 bramkami był Adam Wojewoda.