Zaproszenie Stowarzyszenia "Czyste Tatry"

29 i 30 czerwca w Zakopanem odbędzie się siódmy finał projektu Czyste Tatry - największego sprzątania Tatr, w tym roku po raz pierwszy jako Czyste Tatry made in Małopolska! 

 


Przez sześć ostatnich lat projekt Czyste Tatry zaangażował ponad 12,5 tysiąca wolontariuszy z całej Polski w akcję zbierania śmieci. Efekty to ponad 4500 kilogramów odpadków zebranych na tatrzańskich szlakach, setki osób włączonych w machinę promocji świadomości ekologicznej i budowy społeczeństwa obywatelskiego wśród miłośników gór i dzikiej przyrody. To także zdecydowany medialny wydźwięk i hasło ochrony unikatowej górskiej przyrody, które z roku na rok coraz mocniej trafiła do świadomości Polaków.   W dniach 29-30 czerwca tysiące wolontariuszy wyruszy ponownie na tatrzańskie szlaki. Ich zadaniem będzie zniesienie z gór śmieci, pozostawionych przez turystów podczas wędrówek. Przede wszystkim jednak poniesiemy w świat wiadomość, że przywilej życia w tak pięknym kraju niesie ze sobą również odpowiedzialność za utrzymanie tego piękna. Zapraszamy także do udziału w Malopolska EkoMeetUp 30 czerwca w godzinach 10.00-21.00. 

Z radością chcemy Państwa i Waszych podopiecznych zachęcić do udziału w tegorocznym finale Czystych Tatr i bylibyśmy zaszczyceni gdyby udało się nam spotkać w Zakopanem i wspólnie zadbać o Czyste Tatry. Co zrobić by zostać naszym wolontariuszem? Wystarczy na stronie czystetatry.pl wybrać zakładkę „Rejestracja” i wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy. A później przyjechać w Tatry, cieszyć się pięknem przyrody i zostać częścią tego niezwykłego wydarzenia. Udział w projekcie jest darmowy, a na wolontariuszy w Zakopanem czekać będzie mnóstwo atrakcji i wyjątkowy pakiet niespodzianek przygotowany przez naszych partnerów.Do zobaczenia w Tatrach!